Roter APC 20 tabletten
Roter APC
RVG 114567 UAD
Roter APC, tabletten
Acetylsalicylzuur en paracetamol behoren tot de groep van de zogenaamde pijnstillende en koortsverlagende middelen en zijn in combinatie met coffeïne werkzaam tegen koorts en pijn.
Acetylsalicylzuur heeft ook nog een ontstekingsremmende werking.
Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Dit geneesmiddel is bestemd voor patiënten die last hebben van één of meer van onderstaande klachten:
- koorts en pijn bij griep, verkoudheid en na inenting.
- hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn, menstruatiepijn en reumatische pijn
Niet gebruiken bij
- u bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
- u bent allergisch voor bepaalde pijnstillende en ontstekingsremmende middelen (NSAID’s);
- als u ook aan astma lijdt kunt u een astma-aanval krijgen of flauwvallen na gebruik van dit middel.
- als u maagpatiënt bent en na eerder gebruik last van maagpijn heeft kregen, of als u lijdt aan een maagzweer of maagdarmbloeding.
- als uw lever niet goed werkt of uw nieren zeer slecht werken.
- als u snel last heeft van bloedingen, lijdt aan een bloedstollingsstoornis of met bloedverdunnende middelen wordt behandeld.
- als u 6 maanden of langer zwanger bent.
Extra voorzichtig bij
Waarschuwing:
#Dit geneesmiddel kan maagklachten veroorzaken, vooral bij lang gebruik. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Gebruik niet meer dan 5 tabletten per dag zonder met een arts te overleggen.
#Voor gebruik met arts overleggen bij: hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of verhoogd risico hierop, bij slechte nierfunctie, astma, zwangerschap, psoriasis, gebruik andere medicijnen of een leeftijd ouder dan 70 jaar.
Inname bij zwangerschap en borstvoeding
Bij zwangerschap: Overleg arts
Bij borstvoeding: Overleg arts
Overige informatie
Raadpleeg huisarts:
#Mensen die meer dan 15 dagen per maand pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn.
#Mensen die een NSAID gebruiken en last krijgen van hun maag, donkerzwarte ontlasting krijgen of een blauwe plek die groter is dan verwacht.
#Gewrichtspijn of rugpijn: als de pijn met of zonder een pijnstiller niet binnen 1-2 weken over is.
#Hoofdpijn: als de pijn met een pijnstiller binnen een dag niet minder wordt of terugkeert.
#Kiespijn: verwijs naar de tandarts. Voor de tussentijd kan een pijnstiller worden geadviseerd.
#Koorts en pijn bij griep en verkoudheid: als de koorts na 5 dagen nog niet over is.
#Menstruatiepijn: als de klant hier elke maand veel last van heeft of als de menstruatiepijn op latere leeftijd is ontstaan.
#Spierpijn: als de pijn met of zonder een pijnstiller niet binnen 2 dagen verb
Niet gebruiken bij:
Niet gebruiken bij kinderen met verschijnselen van griep of waterpokken, zonder overleg met arts. Niet samen met bepaalde (recept)geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter. Dit middel gaat niet samen met alcohol. Niet kort voor/na trekken tanden/kiezen. Niet langer dan 10 dagen gebruiken.
Gebruiken bij:
Ter verlichting van hoofdpijn, reumatische pijn, spierpijn, spit, menstruatiepijn, tand- en kiespijn, pijn en koorts bij griep en verkoudheid en pijn en koorts bij vaccinatie.
Werkzame bestanddelen
Per tablet 250 mg acetylsalicylzuur, 250 mg paracetamol en 50 mg coffeïne
Hulpstoffen
LACTOSE monohydraat, microkristallijne cellulose, gehydrogeneerde plantaardige olie en gehydrogeneerde ricinusolie.
Dosering
Volwassenen:
1 à 2 tabletten per keer, maximaal 6 tabletten per etmaal.
Kinderen van 12 jaar en ouder:
1 tablet per keer, maximaal 3-4 tabletten per etmaal.
Kinderen van 7 tot 11 jaar:
½ tablet per keer, maximaal 2 tabletten per etmaal
Maximale dosering
2-6
Aanwijzingen voor gebruik
De tabletten in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen, goed omroeren en opdrinken.
De tabletten moeten met een tussenperiode van tenminste 4 uur worden ingenomen.
Lees voor gebruik de bijsluiter
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Let op de maximale dagdosering.
Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Vemedia Manufacturing B.V.,
Verrijn Stuartweg 60,
1112 AX Diemen,
Nederland