Spidifen Ibuprofen l-arginaat 400mg 24 tabletten
Spidifen Ibuprofen l-arginaat 400mg
RVG 25385 UAD
Spidifen® 400 filmomhulde Tablet
De werkzame stof in Spidifen tabletten is ibuprofen dat behoort tot de groep van de zogenaamde Non
Steroidal Anti-Inflammatory Drugs (NSAID) die pijnstillende, koortsverlagende en
ontstekingsremmende eigenschappen hebben.
Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Ter verlichting van pijn bij kiespijn, hoofdpijn, koorts en menstruatiepijn zonder aanwijsbare oorzaak
Niet gebruiken bij
wanneer u allergisch (overgevoelig) bent voor ibuprofen of één van de andere bestanddelen van dit middel;
• wanneer u eerder overgevoeligheidsreacties (bijv. astma-aanvallen, benauwdheid van de
luchtwegen door kramp (bronchospasme), ontsteking van het neusslijmvlies (rhinitis), huiduitslag)
heeft gehad na gebruik van ibuprofen of andere pijnstillers (NSAID’s), zoals bijv. acetylsalicylzuur;
• wanneer u eerder bloedingen of perforaties van het maagdarmkanaal heeft gehad na een
behandeling met NSAIDs;
• wanneer u vaker een maag- of darmzweren / bloedingen heeft of heeft gehad (twee of meer
duidelijk aangetoonde voorvallen van zweren of bloedingen);
• wanneer u andere bloedingen, zoals bijvoorbeeld hersenbloedingen of colitis ulcerosa (zweren in de
dikke darm), heeft of heeft gehad;
• wanneer u neiging tot bloeden heeft;
• wanneer u een ernstige stoornis in de werking van lever en/of nieren heeft;
• wanneer u meer dan 6 maanden zwanger bent. (zie ook onder “Zwangerschap”);
• wanneer u een ernstig hartfalen (onvoldoende pompkracht van het hart) heeft;
Extra voorzichtig bij
Waarschuwing:
#Dit geneesmiddel kan maagklachten veroorzaken, vooral bij lang gebruik. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Dit geneesmiddel kunt u niet samen met bepaalde bloedverdunners gebruiken. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Dit geneesmiddel geeft risico op hoofdpijn bij lang gebruik tegen hoofdpijn. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Voor gebruik overleg met een arts bij ouderen, mensen met hart- of vaatziekten, astma, psoriasis, maag- of darmaandoeningen of een verhoogd risico hierop.
# Stop direct met het gebruik bij huiduitslag of wondjes in de mond en neem contact op met een arts.
Inname bij zwangerschap en borstvoeding
Bij zwangerschap: Overleg arts, gebruik eerste 6 maanden
Bij borstvoeding: Ja, korte tijd
Overige informatie
Raadpleeg huisarts:
Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren.
Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Niet gebruiken bij:
Gebruik dit geneesmiddel niet samen met bepaalde (recept)geneesmiddelen, lees voor gebruik de bijsluiter.
Gebruiken bij:
Ter verlichting van pijn bij kiespijn, hoofdpijn, koorts en menstruatiepijn zonder aanwijsbare oorzaak
Werkzame bestanddelen
Het werkzame bestanddeel is ibuprofen l-arginaat overeenkomend met 400 mg ibuprofen per
filmomhulde tablet
Hulpstoffen
arginine, natriumwaterstofcarbonaat, crospovidon en
magnesiumstearaat. De filmcoating bestaat uit hypromellose, sucrose, titaandioxide (E171) en
macrogol 4000.
Dosering
De gebruikelijke dosis voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar is:
1 tablet, zo nodig gevolgd door 1 tablet elke 4 tot 6 uur; maximaal 3 tabletten per etmaal.
Het product is niet bestemd voor gebruik bij kinderen jonger dan 12 jaar
Maximale dosering
3
Aanwijzingen voor gebruik
met water innemen. Bij geen verbetering van de klacht niet langer dan 7 dagen gebruiken zonder overleg met arts.
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Let op de maximale dagdosering.
Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Zambon Nederland B.V.,
Herikerbergweg 292,
1101 CT Amsterdam