Indicatie | Ter verlichting van hoofdpijn, reumatische pijn, spierpijn, spit, menstruatiepijn, tand- en kiespijn, pijn en koorts bij griep en verkoudheid en pijn en koorts bij vaccinatie. |
Contra-indicatie | *** Eerdere reactie of overgevoelig bij gebruik acetylsalicylzuur of soortgelijke pijnstillers (NSAID's). Maagdarmbloeding of maagzweer, lever-, nier- of hartfunctiestoornissen. (Verhoogde neiging tot) bloedingen of gebruik bloedverdunners. Laatste 3 maanden zwangerschap. |
Werkzame stoffen | ibuprofen 200 mg |
Toedieningsvorm | tablet |
Leeftijd | vanaf 12 jaar |
Dosering | 1-2 |
Dosering Maximaal | 6 |
Gebruik bij borstvoeding | Overleg arts |
Gebruik tijdens de zwangerschap | Overleg arts |
Gebruik | 6-8 uur tussen de innames aanhouden, innemen met water, niet kauwen. Bij 12-18 jaar niet langer gebruiken dan 3 dagen. Ouder dan 18 jaar niet langer gebruiken dan 7 dagen. |
Niet gebruiken | Kan vruchtbaarheid beïnvloeden en duizeligheid veroorzaken. Niet langer dan 14 dagen gebruiken. |
Raadpleeg huisarts | Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. |
Idyl Ibuprofen 200 mg, omhulde tabletten
Geneesmiddel RVG 28754=23760
Claim
Ibuprofen is een ontstekingsremmende en koortswerende pijnstiller.
Toepassing
Koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn bij inentingen, hoofdpijn, kiespijn,
menstruatiepijn, spierpijn en reumatische pijn.
Niet gebruiken bij
- U bent allergisch voor één van de stoffen in dit geneesmiddel.
- U heeft ernstig hartfalen.
- U heeft astma-aanvallen als gevolg van het gebruik van ibuprofen in uw medische voorgeschiedenis of bent bekend met overgevoeligheid voor de groep geneesmiddelen waartoe ibuprofen behoort, de zogenaamde NSAID’s.
- U heeft eerder een maagdarmbloeding of –perforatie gehad bij gebruik van NSAID’s.
- U heeft een actieve of terugkerende maagzweer of zweer in de twaalfvingerige darm, bloedingen in de maag of de darmen of zwerende ontstekingen van de dikke darm.
- U heeft een ernstige verstoring van de nier- of leverfunctie.
- U heeft een spontane verhoogde neiging tot bloedingen of gebruikt bloedverdunners (anticoagulantia).
- U lijdt aan andere bloedingen, bijv. een hersenbloeding.
- Tijdens het derde trimester van de zwangerschap.
Samenstelling
Werkzame stof: Elke omhulde tablet bevat 200 mg ibuprofen
Hulpstoffen: maïszetmeel, voorverstijfseld maïszetmeel, watervrij colloïdaal siliciumdioxide, natriumzetmeelglycolaat type A, stearinezuur, talk, titaandioxide (E 171), hydroxypropylmethylcellulose type 2910 5cP, erytrosine (E 127)
Dosering
Voor volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar.
De aanbevolen dosering is eerst 2 tabletten à 200 mg of 1 tablet à 400 mg, zo nodig gevolgd door 1 of 2 tabletten à 200 mg of 1 tablet à 400 mg per keer.
U mag ten hoogste 6 tabletten à 200 mg of 3 tabletten à 400 mg per dag (= 24 uur) innemen.
Het is raadzaam de doseringen gelijkmatig over de dag te verdelen.
Volwassenen: Raadpleeg uw arts als u zich niet beter voelt na 5 dagen bij pijn of na 3 dagen bij koorts, of als de klachten verergeren.
Adolescenten (12 – 18 jaar oud): Indien adolescenten dit geneesmiddel langer dan 3 dagen nodig
hebben of indien de symptomen verergeren, dient een arts geraadpleegd te worden.
Aanwijzing voor het gebruik
De tabletten in hun geheel doorslikken met een ruime hoeveelheid water.
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Let op! Bij dit product kan een dosering op gewicht van toepassing zijn, kijk dit na in de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering
:
SDG Farma B.V.
Treubweg 11
1112 BA Diemen
Nederland