DA Paracetamol 500 mg Tabletten

-
+

Op voorraad

059
20 stuks
In winkelwagen
Liever naar de winkel? Zoek winkel

Bekijk alles van: DA

Indicatie

Ter verlichting bij hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn of menstruatiepijn.

Contra-indicatie

  • Allergie voor een van de stoffen in dit geneesmiddel..

Werkzame stoffen

paracetamol 500 mg

Toedieningsvorm

tablet

Leeftijd

vanaf 4 jaar

Dosering

0,5-2 afhankelijk leeftijd

Dosering Maximaal

1,5-6, afhankelijk leeftijd

Gebruik bij borstvoeding

Mogelijk, zie bijsluiter

Gebruik tijdens de zwangerschap

Mogelijk, zie bijsluiter

Gebruik

minste toedieningen per etmaal voor jongste kinderen in leeftijdsgroep, innemen met ruime hoeveelheid water, 4 uur tussenpozen aanhouden. Bij verergering klachten of
bij aanhoudende pijn niet langer gebruiken dan 5 dagen, bij aanhoudende koorts niet langer gebruiken dan 3 dagen. Zonder advies arts niet langer gebruiken dan 14 dagen.

Niet gebruiken

Lever- of nierfunctiestoornissen of -insufficiëntie, syndroom van Gilbert, Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, hemolytische anemie, uitdroging, chronische ondervoeding, astmatisch zijn met allergie voor aspirine. Niet samen met bepaalde andere geneesmiddelen, zie bijsluiter. Bij alcoholisme dagdosering maximaal 2000 mg.

Raadpleeg huisarts

Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren. Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van meer dan 5 tabletten paracetamol per dag, gedurende meer dan 2 weken.

DA paracetamol 500 mg, tabletten

Geneesmiddel RVG 114326 AV

Claims
DA paracetamol 500 mg behoort tot de groep van de zogenaamde pijnstillende en koortsverlagende
geneesmiddelen.

Waarvoor wordt dit middel gebruikt
DA paracetamol 500 mg wordt gebruikt bij:
- hoofdpijn
- koorts en pijn bij griep en verkoudheid
- koorts en pijn na vaccinatie
- kiespijn
- zenuwpijn
- spit
- spierpijn
- menstruatiepijn

Niet gebruiken bij
- U bent allergisch voor één van de stoffen in dit geneesmiddel.

Samenstelling
Werkzame stof: Een tablet bevat 500 mg paracetamol.
Hulpstoffen: maïszetmeel, gelatine, croscarmellose natrium en magnesiumstearaat


Dosering
De aanbevolen dosering is:
Kinderen van 4 tot 6 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg 3-4 maal per dag.
Kinderen van 6 tot 9 jaar: een halve (½) tablet van 500 mg 4-6 maal per dag.
Kinderen van 9 tot 12 jaar: één tablet van 500 mg 3-4 maal per dag.
Kinderen van 12 tot 15 jaar: één tablet van 500 mg 4-6 maal per dag.
Volwassenen: één of 2 tabletten van 500 mg per keer, maximaal 6 tabletten per dag.
De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende
leeftijdscategorie.
-  Dit middel is niet geschikt voor kinderen jonger dan 4 jaar.
- Tussen twee innamen dient minstens 4 uur te liggen.
- Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
- De aangegeven dosering niet overschrijden.
- Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald
worden volgens aangegeven doseringsschema.
- Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger, of als
er zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een
arts te worden geraadpleegd.
De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de
volgende situaties:
• volwassenen die minder dan 50 kg wegen
• milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische
geelzucht)
• uitdroging
• chronische ondervoeding

Aanwijzingen voor het gebruik
De tabletten moeten met een ruime hoeveelheid water (half glas) ingenomen worden.

Lees voor gebruik de bijsluiter.

Let op! Bij dit product kan een dosering op gewicht van toepassing zijn, kijk dit na in de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen:
Nederlandse Drogisterij Service B.V
Benjamin Franklinstraat 2
8013 NC Zwolle
Nederland

 

 

 

Acties uit de folder

Bekijk alle acties

Online aanbieder medicijnen

Alt_Text

Controleer welke medicijnen onze webshop mag verkopen.

Keurmerk Zelfzorg Online

Keurmerk Zelfzorg Online

Verantwoorde zorg, ook online.

Winkelen met zekerheid

Thuiswinkel waarborg

Deze webshop is aangesloten bij Thuiswinkelwaarborg.

Altijd onze folder bij de hand

AlleFolders

Check onze folders bij AlleFolders.